سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | شنبه : شانزده اسفند ماه 1399 / ساعت 15:20:56

پنجمین دوره آموزش شهروندی ویژه شهروندان گرگانی برگزار شد.


در این دوره آموزشی که از طریق اطلاع رسانی عمومی در سطح شهر و شبکه های اجتماعی صورت گرفته علاقمندان از طریق پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.gorgan125.ir  در این دوره ثبت نام نمودند .

این دوره از کلاسها از روز یکشنبه سوم تیر ماه سال جاری در محل سالن آموزش در ساختمان اداری سازمان آغاز و به مدت 3 روز از ساعت 14:30 الی 18 عصر به صورت تئوری و عملی برگزار گردید.

در روز پایانی دوره ، از فراگیران آزمون به عمل آمد و برای پذیرفته شدگان در آزمون گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد .

در این دوره آموزشی ، شرکت کنندگان با  وظایف و فعالیتهای سازمان آتش نشانی ، انواع آتش سوزیها  ، انواع خاموش کننده ها ، مباحث پیشگیری از حریق و خروج اضطراری آشنا شده و اطفای انواع آتش سوزیها را به صورت عملی تمرین نمودند .

لازم به ذکر است علاقمندانی که موفق به شرکت در این دوره آموزشی نشده اند می توانند برای ثبت نام در این دوره آموزشی که زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام می شود  به پایگاه اینترنتی سازمان (بخش ثبت نام شهروندی یا بخش آتش نشان داوطلب) مراجعه و نسبت به تکمیل فرم الکترونیکی و ثبت نام اقدام نمایند که به محض رسیدن تعداد افراد متقاضی به حد نصاب ، از طریق پیامک اطلاع رسانی لازم در خصوص زمان و مکان برگزاری دوره انجام می گردد.

مراکز ، موسسه ها ، مجتمع های مسکونی  و تمامی نهادها و سازمانهای دولتی و غیردولتی جهت برگزاری دوره های مرتبط با  ایمنی و آتش نشانی در مراکز خود می توانند درخواست کتبی خود را با ذکر نوع دوره ، میزان ساعت و تعداد نفرات به سازمان ارسال (نمابر 32433477) تا برنامه ریزی و هماهنگی لازم صورت پذیرد.