سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | چهارشنبه : یک آذر ماه 1396 / ساعت 11:02:59

اخبار سازمان

برگزاری رژه خودرویی و عملیاتی سازمان و استقبال از آتش نشانان با شاخه گل توسط شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر

روز ایمنی و آتش نشاني؛ رژه خودروها و ادوات و نمايش توانمندي هاي سازمان آتش نشاني و استقبال شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر ، مدير كل منابع طبيعي؛ معاونين و مديران شهرداری با شاخه گل از آتش نشانان  ...
ادامه مطلب

بازدید اعضاء محترم شورا و سرپرست محترم شهرداری از دستاوردهای 2 سال اخیر سازمان

بازدید اعضاء محترم شورا و سرپرست محترم شهرداری به همراه مسئولین شهرداری از دستاوردهای 2 سال اخیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی

 ...
ادامه مطلب

دومین دوره آموزش پیشرفته آتش نشانی برای آتش نشانان داوطلب برگزار گردید .

این دوره آموزشی به منظور آشنایی بیشتر آتش نشانان داوطلب با فعالیتها و تجهیزات عملیاتی سازمان و به مدت 5 روز در محل سالن آموزش سازمان و توسط مربیان مجرب آتش نشانی به صورت تئوری و عملی برگزار گردید .
در این دوره ،آتش نشانان داوطلب با مباحث رفتار شناسی حریق آشناشدند و کف و کفسازها ، دستگاههای تنفسی ، پمپ ، لوله ها و اتصالات ، نردبانهای دستی ، آبرسانی و اطفای حریق ، کمکهای اولیه ، امداد و نجات با سِت هیدرولیک و آشنایی با طنابها ،کار با تشک و تونل نجات و فرود ایمن از ساختمان را تمرین کردند .
در پایان دوره نیز از فراگیران آزمون کتبی به عمل آمد و برای آنان گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد .
 ...
ادامه مطلب

سومین دوره آموزش شهروندی ویژه شهروندان گرگانی در شهریور ماه برگزار گردید

این دوره به مدت 3 روز در محل سازمان آتش نشانی گرگان برگزار گردید.
در این دوره شهروندان با انواع آتش سوزیها ، خاموش کننده های دستی ، پیشگیری از حریق و خروج اضطراری آشنا شده و به صورت عملی راههای مقابله با آتش سوزیها را تمرین نمودند .
همچنین در پایان دوره از کلیه فراگیران در دوره آزمون کتبی اخذ و گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد . مشاهده تصاویر در بخش گزارش تصویری...
 ...
ادامه مطلب

برگزاری اردوی آموزشی تفریحی آتش نشانان داوطلب سازمان

اردوی آموزشی تفریحی آتش نشانان داوطلب سازمان در روز چهارشنبه 18 مرداد در جنگل النگدره گرگان برگزار گردید .
این اردوی اموزشی تفریحی به منظور ارتقای سطح دانش و اطلاعات آنان در خصوص آتش سوزیهای مراتع و جنگلها برگزار گردید که با استقبال خوب داوطلبان مواجه گردید .
در این اردو تعداد 70 نفر از آتش نشانان داوطلب آقا و خانم شرکت داشتند .
مشاهده تصاویر بیشتردربخش گزارش تصویری...  ...
ادامه مطلب

برگزاری کلاسهای آموزش ایمنی و اطفای حریق در قالب مدیریت بحران در خانه های فرهنگ گرگان

کلاس های آموزش ایمنی و اطفای حریق در قالب مدیریت بحران به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و همکاری خانه های فرهنگ تحت پوشش این سازمان توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی برگزار گردید .
در این کلاسها شهروندان با خطرات موجود در منازل و نکات ایمنی مربوط به آنها و راههای پیشگیری از این حوادث و آتش سوزیها آشنا شدند.
این کلاسها به استناد تفاهم نامه منعقده فیمابین سازمانهای یادشده و با همکاری و هماهنگی خانه های فرهنگ برگزار شد.  ...
ادامه مطلب

برگزاری دومین دوره آموزش کاروری بالابر هیدرولیکی برای تعداد 15 نفر از پرسنل سازمان

دومین دوره آموزش کاروری بالابر هیدرولیکی برای تعداد 15 نفر از پرسنل عملیاتی سازمان برگزار گردید .
این دوره آموزشی به همت شرکت لجور اراک(سازنده بالابر هیدرولیکی سازمان) به مدت 24 ساعت بصورت تئوری و عملی در محل سالن آموزش سازمان برگزار گردید که در پایان دوره از فراگیران آزمون عملی اخذ گردید .
همچنین برای صدور گواهینامه آموزشی معتبر در نظر است با همکاری اداره فنی و حرفه ای گرگان از فراگیران آزمون کتبی گرفته شود تا پس از کسب امتیاز لازم آی دی کارت و گواهینامه آموزش مهارت صادر گردد..
این دوره توسط جناب آقای مهندس الماسی مدیر آموزش شرکت لجور اراک برگزار گردید .  ...
ادامه مطلب

برگزاری اولین دوره آموزش ایمنی و اطفای حریق برای کارکنان دستگاههای اجرایی شهرستان گرگان

اولین دوره آموزش ایمنی و اطفای حریق ویژه کارکنان دستگاههای اجرایی شهرستان گرگان در مرداد ماه سال جاری برگزار گردید .
در این دوره فراگیران با انواع آتش سوزیها ، خاموش کننده ها و راههای پیشگیری از حوادث و سیستم های اعلام و اطفای حریق آشنا شدند .
این دوره که با همکاری فرمانداری محترم شهرستان و مشارکت دستگاههای اجرایی و توسط سازمان آتش نشانی برگزار گردید به مدت 3 روز و به صورت تئوری و عملی (12 ساعت) در محل سالن آموزش سازمان برگزار گردید .
در این دوره 22 دستگاه اجرایی و 81 نفر از کارکنان آنها مشارکت داشتند که در پایان دوره ضمن اخذ آزمون از فراگیران گواهینامه آموزشی نیز اعطاء گردید .  ...
ادامه مطلب

آموزش بیش از 18000 نفر از شهروندان در یکساله 1395

در یکساله 1395 تعداد بیش از 18هزار نفر از شهروندان با آموزشهای ایمنی و اطفای حریق آشنا شدند .
این کلاسها که در تمام سطوح و برای اقشار مختلف جامعه برگزار گردید شامل آموزشهای عمومی ، مقدماتی و تخصصی و مانورهای آموزشی و عملیاتی بوده است .
جوامع هدف در این آموزشها و مانورها شامل کارخانجات ، شرکتها ، مدارس ، مهدهای کودک ، مراکز نظامی و انتظامی ، هتل ها ، دانشگاهها ، بیمارستانها ، سازمانها و دستگاههای اجرایی ، رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی و شهروندان می باشند .
متقاضیان جهت شرکت در این کلاسها می توانند درخواست خود را به صورت کتبی به سازمان ارسال تا مقدمات آن فراهم گردد .  ...
ادامه مطلب

تقدیر از دانش آموزانی که در چهارشنبه پایان سال به توصیه های آتش نشانی توجه نمودند

در مراسمی از دانش آموزانی که در چهارشنبه پایان سال توصیه های آتش نشانی را جدی گرفته و از انجام رفتارهای خطرناک خودداری نمودند با اهدای جوایزی تقدیر و قدردانی گردید.
این مراسم که به همت مدیریت دبستان متقین گرگان برگزار گردید دانش آموزان این دبستان با توجه به توصیه های اتش نشانی و رعایت این نکات از حضور در مکانهای خطرناک و انجام کارهایی که موجب صدمه زدن به خود و دیگران می شد خودداری نمودند . به همین جهت و به منظور نهادینه شدن اینگونه اقدامات در بین دانش آموزان دیگر هدیه ای به رسم یادبود توسط مدیریت مدرسه و سازمان آتش نشانی تهیه و به این دانش آموزان اهدا گردید.  ...
ادامه مطلب

پذیرش مقالات دو نفر از پرسنل سازمان در دومین همایش آتش نشانی و ایمنی شهری - 4و5 اسفند سال جاری - پژوهشگاه صنعت نفت تهران

مقالات دو تن از پرسنل سازمان آتش نشانی گرگان در دومین همایش آتش نشانی و ایمنی شهری که در 4 و 5 اسفند سال جاری در محل پژوهشگاه صنعت نفت تهران برگزار گردید مورد پذیرش هیئت داوران و کمیته علمی همایش قرار گرفت .

این مقالات توسط آقایان هادی غلامی مسئول آموزش سازمان و مرتضی مطهری مسئول پیشگیری سازمان در خصوص محورهای همایش نگارش شده بود که پس از پایان همایش مقاله آقای مرتضی مطهری جزء مقالات برتر همایش انتخاب گردید .
 ...
ادامه مطلب

« 12345 »