سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | یکشنبه : سی تیر ماه 1398 / ساعت 19:16:31

اخبار سازمان

اغاز ثبت نام در آزمون استخدامی آتش نشانی


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس کمیته آزمون استخدامی شهرداریهای گلستان گفت: ثبت نام آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری های استان گلستان از دوشنبه 10 تیرماه آغاز می شود.

به گزارش پایگاع اطلاع رسانی استانداری گلستان، مهندس میرمحمد غراوی اظهار کرد: آزمون استخدامی مشاغل آتش ‌نشانی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همکاری استانداری های سراسر کشور و مرکز آزمون جهاددانشگاهی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه سهمیه اختصاصی به آزمون مشاغل آتش نشانی استان گلستان 60 نفر است، افزود: شهرداری گرگان 25 نیرو، گنبدکاووس 5، علی آبادکتول سه ، کلاله دو، گلیداغ دو، بندرگز دو، گمیش تپه دو، صادق آباد دو، آق قلا دو، آزادشهر دو، دوزین دو، بندرترکمن یک، مراوه تپه یک، اینچه برون یک، نوکنده یک، سرخنکلاته یک، نگین شهر یک، نوده خاندوز یک، قرق یک، کردکوی یک و فراغی یک نیرو در این آزمون جذب خواهند کرد.

غراوی با بیان اینکه این افراد در مشاغل آتش نشان، کارشناس آتش نشان و راننده آتش نشان در شهرداری ها جذب خواهند شد، تصریح کرد: سه برابر ظرفیت برای مصاحبه عملی دعوت می شوند. انتخاب افراد سه برابر ظرفيت جهت بررسي مدارك صرفًا از بين داوطلبيني كه حد نصاب لازم را كسب نموده اند، صورت می پذیرد.

وی در خصوص فرایند برگزاری آزمون، گفت: ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی شهرداری‌های گلستان از دوشنبه 10 تیرماه در سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir آغاز و تا 19 تیرماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان جهت خرید توکن می توانند به مدت 9 روز از 10 تا 18 تیرماه اقدام کنند.

مهندس غراوی یاد آور شد: دفترچه آزمون از امروز در سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی منتشر شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان بیان کرد: آزمون در روز جمعه 18 مردادماه سال 98 برگزار خواهد شد.  ...
ادامه مطلب

آغاز ثبت نام ششمین مرحله آموزش ایمنی و آتش نشانی ویژه شهروندان گرگانی

آغاز ثبت نام ششمین دوره آموزش شهروندی
ویژه شهروندان گرگانی
علاقمندان به شرکت در این دوره آموزشی میتوانند به پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.gorgan125.ir بخش ثبت نام شهروندی یا بخش آتش نشان داوطلب مراجعه واطلاعات فرم الکترونیکی را تکمیل نمایند .
کلاسها از روز دوشنبه ششم اسفندماه سال جاری در محل سالن آموزش واقع در میدان بسیج – سایت اداری – سالن آموزش سازمان آتش نشانی آغاز و به مدت 4 روز از ساعت 14:30 الی 18 عصر ادامه خواهد داشت.

در این دوره آموزشی ، شرکت کنندگان با انواع حریق ، خاموش کننده ها ، پیشگیری از حریق و تمرین عملی اطفای حریق آشنا می شوند . در روز پایانی دوره نیز از فراگیران آزمون به عمل خواهد آمد و برای پذیرفته شدگان در آزمون گواهینامه آموزشی صادر می گردد .
برای ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک نمایید
http://www.gorgan125.ir/citizen
 ...
ادامه مطلب

حضور پرشور آتش نشانان و داوطلبان سازمان در راهپیمایی روز 22 بهمن 1397

برای مشاهده تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمایید..  ...
ادامه مطلب

برگزاری دوره تخصصی رفتار آتش برای آتش نشانان استان در دیماه سال جاری

دوره تخصصی رفتار آتش برای تعداد 40 نفر از آتش نشانان استان در طی دو روز توسط استاد محمد بیات معاون سابق عملیات سازمان آتش نشانی تهران در محل سالن آموزش سازمان برگزار گردید .  ...
ادامه مطلب

افتتاح پارک آموزش ایمنی کودک در ایستگاه شماره 3 چاله باغ

اهداف ده گانه از ایجاد پارک آموزش ایمنی کودک
تأسیس : بهمن 1397
1- آشنایی کودکان با وظایف سازمان آتش نشانی و شغل آتش نشانان
2- آموزش نکات ایمنی به کودکان
3- نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در بین کودکان از سنین پایین تر
4- افزایش مهارتهای فردی کودکان در برخورد با حوادث و حریق
5- ایجاد حس مسئولیت پذیری کودکان در کمک رسانی به همنوعان
6- افزایش قدرت بدنی کودکان در بازیهای مفید جسمی
7- کاهش آسیب پذیری کودکان در حریق و حوادث از طریق انجام بازیهای آموزشی
8- ایجاد آمادگی عملیاتی در کودکان جهت مقابله با حوادث احتمالی
9- ایجاد نشاط و شادابی در بین کودکان
10- آموزش اصول صحیح و ایمن در استفاده از وسایل و لوازم منزل
 ...
ادامه مطلب

دومین همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن برگزار شد .

هدف از برگزاری این همایش آشنایی شهروندان با خطرات و حوادث ناشی از گازگرفتگی و به حداقل رساندن اینگونه حوادث در جامعه بود . در این همایش که توسط سازمان آتش نشانی و همکاری تنگاتنگ انجمن جامعه ایمن کشور برگزار گردید در ابتدای همایش ضمن قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی ، آقای قره قاشی رییس سازمان به میهمانان همایش خیرمقدم و خوش امد گفت و آقای جرجانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نسبت به اهمیت اینگونه همایش ها و آگاه سازی شهروندان نسبت به نکات ایمنی مطالبی را ایراد نمودند همچنین در بخش اصلی همایش ، آقای دکتر نوفرستی رییس انجمن در خصوص خطرات منواکسید کربن و راههای پیشگیری از گازگرفتگی و استانداردهای تجهیزات گازسوز به سخنرانی پرداخت . در ادامه آقای مهندس شمس دبیر شورای سیاستگذاری انجمن جامعه ایمن کشور در خصوص خطرات جسمی و تاثیر آن بر سلامت افراد در کوتاه مدت و دراز مدت به ارائه مطلب پرداخت . در پایان همایش نیز از سخنرانان اسلی همایش با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر به عمل آمد .
در این همایش آتش نشانان ، آتش نشانان داوطلب ، مربیان بهداشت و آمادگی دفاعی آموزش و پرورش و جمعی از شهروندان شرکت نمودند .
در حاشیه برگزاری همایش نیز سازمان آتش نشانی ، اورژانس 115 و یکی از شرکتهای تولیدکننده تجهیزات گرمایشی ایمن به ارائه محصولات آموزشی خود پرداختند .
این همایش در روز پنجشنبه 15 آذر از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر در محل سالن ولایت سازمان تبلیغات اسلامی استان واقع در خیابان 5 آذر - خیابان تختی(ویلا) برگزار گردید .
 ...
ادامه مطلب

برگزاری همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن

دومین همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن هفته جاری در گرگان برگزار خواهد شد.
این همایش از ساعت 9 صبح در روز پنجشنبه مورخ 15 آذرماه جاری با حضور دکتر جواد نوفرستی رئیس کارگروه پیشگیری از مرگ‌های خاموش و رئیس انجمن جامعه ایمن کشور و مهندس علی شمس دبیر شورای سیاست‌گذاری انجمن جامعه ایمن کشور برگزار خواهد شد.
این همایش در سالن ولایت سازمان تبلیغات اسلامی گلستان واقع در خیابان پنجم آذر، کوی تختی برگزار خواهد شد.
متاسفانه در ایام سرد سال بر اثر بی‌احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی، شاهد مرگ خاموش برخی از شهروندان هستیم که می‌توان با ساده‌ترین اقدامات ایمنی از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.
 ...
ادامه مطلب

برگزاری مسابقه تیمی عملیاتی سازمان آتش نشانی گرگان

برگزاری مسابقه تیمی عملیاتی آتش نشانی گرگان این مسابقه با چهار آیتم چهار نفره تیمی امروز برگزار شد .
این مسابقات جهت بالابردن آمادگی پرسنل عملیاتی سازمان با آیتم های متفاوت هر ماه با هماهنگی واحد ورزش سازمان برگزار می گردد .
برای اولین بار نیروهای داوطلب سازمان آتش نشانی نیز در این مسابقات شرکت نمودند .  ...
ادامه مطلب

مشارکت سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان در نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیرعامل استان

سازمان آتش نشانی گرگان در نمایشگاه دستاوردهای دستگاههای دخیل در حوزه پدافند غیرعامل به صورت فعال مشارکت نمود .
در این نمایشگاه که در محل پارک شهر گرگان برگزار گردید سازمان آتش نشانی آخرین تجهیزات عملیاتی و بروشورهای اطلاع رسانی و هشداردهنده را به نمایش عموم شهروندان گذاشت .
در غرفه سازمان ، مشاوره های ایمنی و آتش نشانی به بازدید کنندگان ارائه گردید و ثبت نام از متقاضیان به مشارکت در گروه آتش نشان داوطلب به عمل آمد .  ...
ادامه مطلب

بازدید رایگان دودکش منازل و اماکن عمومی توسط سازمان آتش‌نشانی گرگان

رئیس سازمان آتش‌نشانی گرگان خبر داد

بازدید رایگان دودکش منازل و اماکن عمومی توسط آتش‌نشانی گرگان
قره‌قاشی رئیس سازمان آتش نشانی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در ایام سرد سال باعث بروز حوادث و اتفاقات ناگوار می‌شود عدم رعایت نکات ایمنی بخصوص بازدید سالیانه از سیستم‌های سرمایشی، دودکش‌ها، شیلنگ‌های گاز و دیگر مباحث مشابه است.

وی ادامه داد: در همین راستا به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان طرح رایگان بازدید از دودکش‌های منازل و اماکن عمومی را اجرا خواهد کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان بیان کرد: متقاضیان می‌توانند برای استفاده از این خدمات با سامانه تلفنی 125 تماس گرفته و با ارائه مشخصات و آدرس محل مورد نظر درخواست بازدید را ارائه دهند.

قره‌قاشی بیان کرد: این طرح از امروز آغاز شده و تا پایان آبان ماه جاری ادامه خواهد داشت.
 ...
ادامه مطلب

اجرای مانور پدافند غیرعامل و اطفای حریق در سیلوی گرگان

اولین برنامه مانور پدافند غیرعامل و اطفای حریق در محل سیلوی گرگان برگزار گردید .
در این مانور که با حضور سازمان آتش نشانی ، هلال احمر ، اداره برق ، نیروی انتظامی و اورژانس 115 برگزار شد نیروهای امدادی بر اساس سناریوی از قبل تعیین شده اقدامات اطفایی و نجات را انجام داده و مصدومین فرضی مانور از طریق امبولانس و هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند .
از مزایای این مانورها آشنایی نیروهای امدادی با محیط های مراکز حساس و سنجش توانایی و عملکرد پرسنل در حوادث می باشد .
در پایان این مانور نیز فرمانده میدان ضمن توضیح عملکرد نیروها به میهمانان ، اهداف این مانور و میزان توانمندی نیروها را به حاضرین اعلام نمودند .  ...
ادامه مطلب

« 12345 »