سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | پنجشنبه : سه اسفند ماه 1396 / ساعت 08:19:53

اخبار سازمان

آغاز ثبت نام چهارمین مرحله آموزش رایگان شهروندی ویژه شهروندان گرگانی

چهارمین مرحله آموزش ایمنی و آتش نشانی ویژه شهروندان گرگانی
مهلت ثبت نام : پایان وقت اداری روز دوشنبه 7 اسفند 1396
نحوه ثبت نام :پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.Gorgan125.ir
شروع کلاسها : از روز سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 14 بعدازظهر مدت کلاسها: چهار روز (20ساعت) همراه با اعطای گواهینامه آموزشی
محل برگزاری کلاسها : میدان بسیج- سایت اداری – سازمان آتش نشانی
علاقمندان می توانند جهت اطلاع از شرایط برگزاری کلاسها به پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.gorgan125.ir مراجعه یا با شماره تلفن 8- 32480026 (واحد آموزش) تماس حاصل نمایید.

 ...
ادامه مطلب

اولین همایش پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن در روز چهارشنبه 22 آذر سال جاری در شهر گرگان برگزار گردید .

این همایش به میزبانی سازمان آتش نشانی و شهرداری و سازمانهای وابسته و با همکاری و مشارکت انجمن جامعه ایمن کشور و حمایت شرکت گاز استان و مرکز فوریتهای پزشکی اورژانس استان برگزار گردید .
این همایش در ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز گردید و در ادامه برنامه آقای باقری سرپرست محترم شهرداری ضمن خیرمقدم به میهمانان و مدعوین همایش نکاتی را در خصوص اهمیت برگزاری اینگونه برنامه ها و آموزش نکات ایمنی برای شهروندان در برخورد با این حوادث بیان نمود و در ادامه آقای قره قاشی رییس سازمان آتش نشانی نیز بر اهمیت و تداوم آموزشهای ایمنی برای شهروندان و انتقال این آموزه ها با خانواده ها و اطرافیان و لزوم رعایت نکات ایمنی برای داششتن زندگی سالم و ایمن تاکید داشت .
در این همایش که با حضور شهروندان ، مربیان بهداشت و آمادگی دفاعی و مدیران مدارس شهر گرگان و آتش نشانان داوطلب سازمان در محل کانون طه گرگان اجرا گردید آقایان دکتر جواد نوفرستی رییس کارگروه پیشگیری از مرگهای خاموش و رییس انجمن جامعه ایمن کشور و مهندس علی شمس دبیر شورای سیاستگذاری انجمن جامعه ایمن کشور به ارائه مطالبی در خصوص منابع تولید گاز منواکسید کربن ، راهکارهای پیشگیری از گازگرفتگی و اقدامات اولیه در صورت بروز این حوادث برای شرکت کنندگان پرداختند .
در این همایش ایجاد جامعه ایمن شهر گرگان با همکاری انجمن جامعه ایمن کشور مورد تاکید سخنرانان همایش بود که مقرر گردید زمینه های ایجاد این تشکل در شهر گرگان فراهم گردد تا نسبت به ترویج فرهنگ ایمنی در جامعه و ارائه راهکارهای ایمنی در سطوح و بخشهای مختلف صورت پذیرد .
در حاشیه برگزاری همایش ، سازمان آتش نشانی ، شرکت گاز و مرکز فوریتهای پزشکی استان ضمن حضور فعال پرسنل خود در همایش دستاوردها و محصولات آموزشی خود در خصوص راههای پیشگیری از حوادث گاز منواکسید کربن را به شرکت کنندگان ارائه نمودند .
در پایان این همایش نیز از اساتید مدعو آقایان دکتر نوفرستی و مهندس شمس تقدیر و تشکر گردید .
 ...
ادامه مطلب

برگزاری اولین همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن

با عنایت به فصل سرما و استفاده شهروندان از وسایل گرمایشی گازسوز و احتمال وقوع حوادث مسمومیت و گازگرفتگی با منواکسید کربن ، سازمان آتش نشانی در نظر دارد همایشی با عنوان پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن با سخنرانی دکتر جواد نوفرستی ریاست کارگروه پیشگیری از مرگهای خاموش کشور و مهندس علی شمس دبیر شورای سیاستگذاری انجمن جامعه ایمن کشور برگزار نماید لذا از کلیه شهروندان تقاضا می شود در این همایش شرکت نمایند .
زمان : روز چهار شنبه 22/09/1396 از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر
مکان : گرگان – انتهای خیابان شهید رجایی – کانون طه
شرکت در همایش برای عموم شهروندان آزاد و رایگان می باشد  ...
ادامه مطلب

برگزاری رژه خودرویی و عملیاتی سازمان و استقبال از آتش نشانان با شاخه گل توسط شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر

روز ایمنی و آتش نشاني؛ رژه خودروها و ادوات و نمايش توانمندي هاي سازمان آتش نشاني و استقبال شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر ، مدير كل منابع طبيعي؛ معاونين و مديران شهرداری با شاخه گل از آتش نشانان  ...
ادامه مطلب

بازدید اعضاء محترم شورا و سرپرست محترم شهرداری از دستاوردهای 2 سال اخیر سازمان

بازدید اعضاء محترم شورا و سرپرست محترم شهرداری به همراه مسئولین شهرداری از دستاوردهای 2 سال اخیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی

 ...
ادامه مطلب

دومین دوره آموزش پیشرفته آتش نشانی برای آتش نشانان داوطلب برگزار گردید .

این دوره آموزشی به منظور آشنایی بیشتر آتش نشانان داوطلب با فعالیتها و تجهیزات عملیاتی سازمان و به مدت 5 روز در محل سالن آموزش سازمان و توسط مربیان مجرب آتش نشانی به صورت تئوری و عملی برگزار گردید .
در این دوره ،آتش نشانان داوطلب با مباحث رفتار شناسی حریق آشناشدند و کف و کفسازها ، دستگاههای تنفسی ، پمپ ، لوله ها و اتصالات ، نردبانهای دستی ، آبرسانی و اطفای حریق ، کمکهای اولیه ، امداد و نجات با سِت هیدرولیک و آشنایی با طنابها ،کار با تشک و تونل نجات و فرود ایمن از ساختمان را تمرین کردند .
در پایان دوره نیز از فراگیران آزمون کتبی به عمل آمد و برای آنان گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد .
 ...
ادامه مطلب

سومین دوره آموزش شهروندی ویژه شهروندان گرگانی در شهریور ماه برگزار گردید

این دوره به مدت 3 روز در محل سازمان آتش نشانی گرگان برگزار گردید.
در این دوره شهروندان با انواع آتش سوزیها ، خاموش کننده های دستی ، پیشگیری از حریق و خروج اضطراری آشنا شده و به صورت عملی راههای مقابله با آتش سوزیها را تمرین نمودند .
همچنین در پایان دوره از کلیه فراگیران در دوره آزمون کتبی اخذ و گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد . مشاهده تصاویر در بخش گزارش تصویری...
 ...
ادامه مطلب

برگزاری اردوی آموزشی تفریحی آتش نشانان داوطلب سازمان

اردوی آموزشی تفریحی آتش نشانان داوطلب سازمان در روز چهارشنبه 18 مرداد در جنگل النگدره گرگان برگزار گردید .
این اردوی اموزشی تفریحی به منظور ارتقای سطح دانش و اطلاعات آنان در خصوص آتش سوزیهای مراتع و جنگلها برگزار گردید که با استقبال خوب داوطلبان مواجه گردید .
در این اردو تعداد 70 نفر از آتش نشانان داوطلب آقا و خانم شرکت داشتند .
مشاهده تصاویر بیشتردربخش گزارش تصویری...  ...
ادامه مطلب

برگزاری کلاسهای آموزش ایمنی و اطفای حریق در قالب مدیریت بحران در خانه های فرهنگ گرگان

کلاس های آموزش ایمنی و اطفای حریق در قالب مدیریت بحران به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و همکاری خانه های فرهنگ تحت پوشش این سازمان توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی برگزار گردید .
در این کلاسها شهروندان با خطرات موجود در منازل و نکات ایمنی مربوط به آنها و راههای پیشگیری از این حوادث و آتش سوزیها آشنا شدند.
این کلاسها به استناد تفاهم نامه منعقده فیمابین سازمانهای یادشده و با همکاری و هماهنگی خانه های فرهنگ برگزار شد.  ...
ادامه مطلب

برگزاری دومین دوره آموزش کاروری بالابر هیدرولیکی برای تعداد 15 نفر از پرسنل سازمان

دومین دوره آموزش کاروری بالابر هیدرولیکی برای تعداد 15 نفر از پرسنل عملیاتی سازمان برگزار گردید .
این دوره آموزشی به همت شرکت لجور اراک(سازنده بالابر هیدرولیکی سازمان) به مدت 24 ساعت بصورت تئوری و عملی در محل سالن آموزش سازمان برگزار گردید که در پایان دوره از فراگیران آزمون عملی اخذ گردید .
همچنین برای صدور گواهینامه آموزشی معتبر در نظر است با همکاری اداره فنی و حرفه ای گرگان از فراگیران آزمون کتبی گرفته شود تا پس از کسب امتیاز لازم آی دی کارت و گواهینامه آموزش مهارت صادر گردد..
این دوره توسط جناب آقای مهندس الماسی مدیر آموزش شرکت لجور اراک برگزار گردید .  ...
ادامه مطلب

برگزاری اولین دوره آموزش ایمنی و اطفای حریق برای کارکنان دستگاههای اجرایی شهرستان گرگان

اولین دوره آموزش ایمنی و اطفای حریق ویژه کارکنان دستگاههای اجرایی شهرستان گرگان در مرداد ماه سال جاری برگزار گردید .
در این دوره فراگیران با انواع آتش سوزیها ، خاموش کننده ها و راههای پیشگیری از حوادث و سیستم های اعلام و اطفای حریق آشنا شدند .
این دوره که با همکاری فرمانداری محترم شهرستان و مشارکت دستگاههای اجرایی و توسط سازمان آتش نشانی برگزار گردید به مدت 3 روز و به صورت تئوری و عملی (12 ساعت) در محل سالن آموزش سازمان برگزار گردید .
در این دوره 22 دستگاه اجرایی و 81 نفر از کارکنان آنها مشارکت داشتند که در پایان دوره ضمن اخذ آزمون از فراگیران گواهینامه آموزشی نیز اعطاء گردید .  ...
ادامه مطلب

« 12345 »