سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | یکشنبه : نوزده اردیبهشت ماه 1400 / ساعت 00:47:02

برگزاری همایش آتش نشانان استان در استانداری گلستان


به مناسبت 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی همایشی با هدف تقدیر و تجلیل از آتش نشانان استان در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید .

استاندار گلستان در این همایش اظهار کرد: باید در قبال تهیه طرح جامع ایمنی و آتش نشانی تلاش شود و توجه داشته باشید که این سازمان نباید تنها روی یکی، دو موضوع خاص تمرکز داشته باشد چرا که فعالیت گروه های امدادی در دنیا فراتر از این موضوعات است.

دکتر صادقلو با تاکید بر اینکه نسبت به آتش نشانان باید رفتار منزلتی داشته باشیم، گفت: همه ما باید قدردان نیروهای آتش نشانی باشیم و این خود نوعی ایثار و از خود گذشتگی است.

وی تصریح کرد: بر این باوریم که باید حجم نیروهای داوطلب در حوزه آتش نشانی همچون هلال احمر افزایش یابد چراکه بسیاری در مردم برای خدمت در این زمینه بی قرار هستند.

استاندار گلستان خواهان توجه به موضوع خیرین در بحث های امداد و نجات شد و افزود: با توجه به کمبودهایی که در امکانات امدادی سازمان آتش نشانی وجود دارد ، توجه به خیرین در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این همایش مهندس چراغعلی مدیر کل شهری و شورای استان گلستان با اشاره به عدم تناسب بین تجهیزات مدیریت بحران استان و آتش نشانی ها با توقعات واقعی گفت: برای گلستانی که حادثه خیز ترین استان کشور است این حجم تجهیزات قابل قبول نیست و آتش نشانان و ایستگاه های ما بیشتر با تعصب و غیرت کار می کنند.

لازم به ذکر است در این مراسم که به مناسبت هفتم مهر روز ملی آتش نشان برگزار شد، تعدادی از آتش نشانان و آتش نشانان داوطلب سازمان و استان مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.