سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | یکشنبه : نوزده اردیبهشت ماه 1400 / ساعت 00:32:44

اخبار سازمان

دومین همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن برگزار شد .

هدف از برگزاری این همایش آشنایی شهروندان با خطرات و حوادث ناشی از گازگرفتگی و به حداقل رساندن اینگونه حوادث در جامعه بود . در این همایش که توسط سازمان آتش نشانی و همکاری تنگاتنگ انجمن جامعه ایمن کشور برگزار گردید در ابتدای همایش ضمن قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی ، آقای قره قاشی رییس سازمان به میهمانان همایش خیرمقدم و خوش امد گفت و آقای جرجانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نسبت به اهمیت اینگونه همایش ها و آگاه سازی شهروندان نسبت به نکات ایمنی مطالبی را ایراد نمودند همچنین در بخش اصلی همایش ، آقای دکتر نوفرستی رییس انجمن در خصوص خطرات منواکسید کربن و راههای پیشگیری از گازگرفتگی و استانداردهای تجهیزات گازسوز به سخنرانی پرداخت . در ادامه آقای مهندس شمس دبیر شورای سیاستگذاری انجمن جامعه ایمن کشور در خصوص خطرات جسمی و تاثیر آن بر سلامت افراد در کوتاه مدت و دراز مدت به ارائه مطلب پرداخت . در پایان همایش نیز از سخنرانان اسلی همایش با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر به عمل آمد .
در این همایش آتش نشانان ، آتش نشانان داوطلب ، مربیان بهداشت و آمادگی دفاعی آموزش و پرورش و جمعی از شهروندان شرکت نمودند .
در حاشیه برگزاری همایش نیز سازمان آتش نشانی ، اورژانس 115 و یکی از شرکتهای تولیدکننده تجهیزات گرمایشی ایمن به ارائه محصولات آموزشی خود پرداختند .
این همایش در روز پنجشنبه 15 آذر از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر در محل سالن ولایت سازمان تبلیغات اسلامی استان واقع در خیابان 5 آذر - خیابان تختی(ویلا) برگزار گردید .
 ...
ادامه مطلب

برگزاری همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن

دومین همایش آموزشی پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز منواکسید کربن هفته جاری در گرگان برگزار خواهد شد.
این همایش از ساعت 9 صبح در روز پنجشنبه مورخ 15 آذرماه جاری با حضور دکتر جواد نوفرستی رئیس کارگروه پیشگیری از مرگ‌های خاموش و رئیس انجمن جامعه ایمن کشور و مهندس علی شمس دبیر شورای سیاست‌گذاری انجمن جامعه ایمن کشور برگزار خواهد شد.
این همایش در سالن ولایت سازمان تبلیغات اسلامی گلستان واقع در خیابان پنجم آذر، کوی تختی برگزار خواهد شد.
متاسفانه در ایام سرد سال بر اثر بی‌احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی، شاهد مرگ خاموش برخی از شهروندان هستیم که می‌توان با ساده‌ترین اقدامات ایمنی از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.
 ...
ادامه مطلب

برگزاری مسابقه تیمی عملیاتی سازمان آتش نشانی گرگان

برگزاری مسابقه تیمی عملیاتی آتش نشانی گرگان این مسابقه با چهار آیتم چهار نفره تیمی امروز برگزار شد .
این مسابقات جهت بالابردن آمادگی پرسنل عملیاتی سازمان با آیتم های متفاوت هر ماه با هماهنگی واحد ورزش سازمان برگزار می گردد .
برای اولین بار نیروهای داوطلب سازمان آتش نشانی نیز در این مسابقات شرکت نمودند .  ...
ادامه مطلب

مشارکت سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان در نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیرعامل استان

سازمان آتش نشانی گرگان در نمایشگاه دستاوردهای دستگاههای دخیل در حوزه پدافند غیرعامل به صورت فعال مشارکت نمود .
در این نمایشگاه که در محل پارک شهر گرگان برگزار گردید سازمان آتش نشانی آخرین تجهیزات عملیاتی و بروشورهای اطلاع رسانی و هشداردهنده را به نمایش عموم شهروندان گذاشت .
در غرفه سازمان ، مشاوره های ایمنی و آتش نشانی به بازدید کنندگان ارائه گردید و ثبت نام از متقاضیان به مشارکت در گروه آتش نشان داوطلب به عمل آمد .  ...
ادامه مطلب

بازدید رایگان دودکش منازل و اماکن عمومی توسط سازمان آتش‌نشانی گرگان

رئیس سازمان آتش‌نشانی گرگان خبر داد

بازدید رایگان دودکش منازل و اماکن عمومی توسط آتش‌نشانی گرگان
قره‌قاشی رئیس سازمان آتش نشانی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در ایام سرد سال باعث بروز حوادث و اتفاقات ناگوار می‌شود عدم رعایت نکات ایمنی بخصوص بازدید سالیانه از سیستم‌های سرمایشی، دودکش‌ها، شیلنگ‌های گاز و دیگر مباحث مشابه است.

وی ادامه داد: در همین راستا به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان طرح رایگان بازدید از دودکش‌های منازل و اماکن عمومی را اجرا خواهد کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان بیان کرد: متقاضیان می‌توانند برای استفاده از این خدمات با سامانه تلفنی 125 تماس گرفته و با ارائه مشخصات و آدرس محل مورد نظر درخواست بازدید را ارائه دهند.

قره‌قاشی بیان کرد: این طرح از امروز آغاز شده و تا پایان آبان ماه جاری ادامه خواهد داشت.
 ...
ادامه مطلب

اجرای مانور پدافند غیرعامل و اطفای حریق در سیلوی گرگان

اولین برنامه مانور پدافند غیرعامل و اطفای حریق در محل سیلوی گرگان برگزار گردید .
در این مانور که با حضور سازمان آتش نشانی ، هلال احمر ، اداره برق ، نیروی انتظامی و اورژانس 115 برگزار شد نیروهای امدادی بر اساس سناریوی از قبل تعیین شده اقدامات اطفایی و نجات را انجام داده و مصدومین فرضی مانور از طریق امبولانس و هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند .
از مزایای این مانورها آشنایی نیروهای امدادی با محیط های مراکز حساس و سنجش توانایی و عملکرد پرسنل در حوادث می باشد .
در پایان این مانور نیز فرمانده میدان ضمن توضیح عملکرد نیروها به میهمانان ، اهداف این مانور و میزان توانمندی نیروها را به حاضرین اعلام نمودند .  ...
ادامه مطلب

برگزاری دوره تخصصی تکنیک های تهویه و تخلیه در آتش نشانی برای فرماندهان عملیات

اولین دوره تخصصی تکنیک های تهویه و تخلیه در آتش نشانی برای تعداد 20 نفر از فرماندهان عملیات سازمان برگزار گردید .
این دوره تخصصی به مدت 3 روز به صورت تئوری و عملی و با حضور یکی از اساتید مجرب سازمان آتش نشانی تهران برگزار شد . در پایان این دوره از شرکت کنندگان در دوره ، آزمون کتبی و عملی اخذ شد و برای پذیرفته شدگان در آزمون گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد .  ...
ادامه مطلب

پنجمین دوره آموزش شهروندی ویژه شهروندان گرگانی برگزار شد.

در این دوره آموزشی که از طریق اطلاع رسانی عمومی در سطح شهر و شبکه های اجتماعی صورت گرفته علاقمندان از طریق پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.gorgan125.ir در این دوره ثبت نام نمودند .
این دوره از کلاسها از روز یکشنبه سوم تیر ماه سال جاری در محل سالن آموزش در ساختمان اداری سازمان آغاز و به مدت 3 روز از ساعت 14:30 الی 18 عصر به صورت تئوری و عملی برگزار گردید.
در روز پایانی دوره ، از فراگیران آزمون به عمل آمد و برای پذیرفته شدگان در آزمون گواهینامه آموزشی صادر خواهد شد .
در این دوره آموزشی ، شرکت کنندگان با وظایف و فعالیتهای سازمان آتش نشانی ، انواع آتش سوزیها ، انواع خاموش کننده ها ، مباحث پیشگیری از حریق و خروج اضطراری آشنا شده و اطفای انواع آتش سوزیها را به صورت عملی تمرین نمودند .
لازم به ذکر است علاقمندانی که موفق به شرکت در این دوره آموزشی نشده اند می توانند برای ثبت نام در این دوره آموزشی که زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام می شود به پایگاه اینترنتی سازمان (بخش ثبت نام شهروندی یا بخش آتش نشان داوطلب) مراجعه و نسبت به تکمیل فرم الکترونیکی و ثبت نام اقدام نمایند که به محض رسیدن تعداد افراد متقاضی به حد نصاب ، از طریق پیامک اطلاع رسانی لازم در خصوص زمان و مکان برگزاری دوره انجام می گردد.
مراکز ، موسسه ها ، مجتمع های مسکونی و تمامی نهادها و سازمانهای دولتی و غیردولتی جهت برگزاری دوره های مرتبط با ایمنی و آتش نشانی در مراکز خود می توانند درخواست کتبی خود را با ذکر نوع دوره ، میزان ساعت و تعداد نفرات به سازمان ارسال (نمابر 32433477) تا برنامه ریزی و هماهنگی لازم صورت پذیرد.
 ...
ادامه مطلب

آغاز ثبت نام پنجمین دوره آموزش شهروندی ویژه شهروندان گرگانی

ثبت نام در پنجمین دوره آموزش اصول ایمنی و آتش نشانی ویژه شهروندان گرگانی آغاز شد . علاقمندان به شرکت در این دوره آموزشی میتوانند به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی www.gorgan125.ir بخش ثبت نام شهروندی مراجعه و اطلاعات فرم الکترونیکی را تکمیل نمایند .
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید

 ...
ادامه مطلب

آموزش بیش از 18 هزار نفر از شهروندان در یکساله 1396

در یکساله 1396 بیش از 18هزار نفر از شهروندان در رده های مختلف سنی با آموزشهای ایمنی و اطفای حریق آشنا شدند .
این کلاسها که در تمام سطوح و برای اقشار مختلف جامعه برگزار گردید شامل آموزشهای عمومی ، مقدماتی و تخصصی و مانورهای آموزشی و عملیاتی بوده است.
جوامع هدف در این آموزشها و مانورها شامل کارخانجات ، شرکتها ، بانکها ، مدارس ، مهدهای کودک ، مراکز نظامی و انتظامی ، هتل ها ، دانشگاهها ، بیمارستانها ، سازمانها و دستگاههای اجرایی ، رانندگان و شهروندان می باشند .
متقاضیان جهت شرکت در این کلاسها می توانند درخواست خود را به صورت کتبی به سازمان ارسال تا مقدمات برگزاری دوره های آموزشی فراهم گردد .  ...
ادامه مطلب

چهارمین دوره آموزش شهروندی در اسفند ماه سال جاری برگزار گردید .

این دوره که با فراخوان عمومی از طریق نصب بنر در سطح شهر ، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و با هدف ارتقای سطح دانش و اطلاعات شهروندان در زمینه ایمنی و اطفای حریق و کاهش خسارات ناشی از حوادث انجام شد تعداد 40 نفر از آقایان و بانوان با سنین و تحصیلات مختلف در این کلاسها شرکت نمودند.
این دوره به مدت سه روز در قالب آموزشهای تئوری و تمرین عملی و مانور انجام گردید . در این دوره آموزشی شرکت کنندگان با مباحث مبانی حریق ، خاموش کننده های دستی ، پیشگیری از حریق و سیستم های اعلام و اطفای حریق آشنا شدند که در پایان دوره از شرکت کنندگان آزمون کتبی و عملی به عمل آمد و به پذیرفته شدگان در آزمون گواهینامه آموزشی 20 ساعته مقدماتی اعطا خواهد شد .
این دوره آموزشی از 8 اسفند لغایت 10 اسفند ماه در محل سالن آموزش سازمان واقع در سایت اداری برگزار گردید .
 ...
ادامه مطلب

« 12345 »